Kolombiya Cumhuriyeti Quindio Sex ve Şehvet Kilisesi

Açık açık şeytana tapınmak için inşa edilmiş olan bu tapınak Kolombiya’da büyük gerginliklere yol açtı.

– El Ciudadano Gazetesi

Bu tapınağın cemaati (dinsel örgütüne) melek Lucifer’i bir ışık varlık (nur) olarak nitelendiriliyor.

Damian Rozo’nun yaptığı açıklamada; Bu yapıtın toplam 400.000.000 Peso’ya (200.000 dolar) mal olduğunu ve yaklaşık 1.000.000 küsur cemaat üyesi tarafından elde edilmiş bağışlar sayesinde meydana gelmiş olduğunu söylüyor.

Ülke çapındaki tüm radyolarda Rozo,”Luciferian Seeds of Light” cemaatinin Tanrı’dan çok önce ortaya çıkmış ancak daha sonra cennetten kovulmuş olan bir varlığa tapındıkları yönünde açıklamalarda bulundu.Tapınağının mensuplarına göre Tanrı başlı başına bir diktatör.

Rozo röportajında aynen şunları söylüyor: ”Bir şeyi herkes çok net bilsin. Bizler şeytana tapmıyor ve kurban ibadetleri vb. ritüeller yapmıyoruz burda. Bizler sadece tanrımız Lucifer’e tapıyoruz. Ona dua ediyoruz. Lucifer’in, bir çok kişinin yanlış bildiği gibi, şeytanla hiç bir alakası yoktur.”

Kilisenin içindeki masonik semboller dikkat çekiyor. Ters haçlar ve Her şeyi gören göz ağırlıklı süsler kafalarda başka soru işaretleride uyandırıyor.

Kolombiya’nın koyu katolik olan çoğunluğuna karşın, Luciferian Seeds of Light topluluğu yasal haklara sahip bu ülkede.

Rozo: ”Bu tapınağı bu kırsal alana inşa etmemiz çok radikal gelebilir bazılarına, ancak biz satanist değiliz, sadece Lucifer adlı bir meleğe ibadet etmek isteyen iyi insanlarız ve bu bizim yasal hakkımızdır.” dedi ve şunu ekledi; ”Bizler şehvet ve seks aşıklarıyız, kilisemizde bu konulardan bahsederken huzur buluyoruz. İnsanlar özgürce istekleri ve arzuları hakkında konuşabiliyor ve bu büyük bir sevgi ve saygı çerçevesi içersinde gerçekleşiyor.

Önümüzdeki aylarda, Rozo’nun kiliselerine karşı yönelen yoğun tepki ve kritik yüzünden, Beelzebub cemaati ile bir anlaşma yapması bekleniyor.

Hazırlayan: Emine Altuğ Altındal

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s