Göz yaşı 👁

Aynı kişiden alınmış göz yaşı örneklerinde, farklı ruh halleri ve duygularda, moleküler boyutta duyguların insan kimyasını nasıl etkilediğini görüyoruz. Umarım sizinkiler daima sağ alt köşedeki gibi olur.

Konuyu nereye getireceğimi az çok anlamışınızdır diye düşünüyorum;

Duygu ve düşüncelerimiz sadece göz yaşlarımızın değil , tüm fiziksel ve ruhsal bedenimizin/aurasını etkiler. Auramız etkilendiğinde, yırtılıp veya bozulduğunda çevremizin de frekansını değiştiriyoruz.

Bu pozitif anlamda da, negatif anlamda da böyledir.

Hangi duygu sarmalına tutunmayı tercih ettiğimiz tamamen kişisel tecrübelerimize, travma ve anılarımıza bağlıdır. Yukarıya çıkan pozitif sarmala mı, yoksa bizi aşağıya çeken negatif sarmala mı..

Polianna’cılık oynamaktan bahsetmiyorum. Bazen insan anlayımışımızla ve aklımızla anlayamadığımız olaylara maruz kalırız.

Kocaman bir NEDEN???! yankılanır durur zihnimizde. Kabullenemediğimiz durumlar, bunlara karşı direndikçe defalarca farklı derslerle ancak bizlere aynı çaresizliği ve sıkıntıyı tecrübe ettirerek hayatımızda tezahür eder, taa ki öğrenerek anlayana kadar. Bunu da her birey kendi deneyimlemek durumundadır. Sonuçta sevdiklerimize veya bir topluma ileri görüşlerimizi empoze etmeye çalışabiliriz tüm iyi niyetimizle. Onlara birşeyler anlatabiliriz, ancak bunları onlar için anlayamayız.

Bir beyaz boya düşünün, içine bir damla bile siyah boya girdiğinde, o artık eskisinin aynısı değildir bize öyle gözüksede. Negatif pozitifi değiştirir, etkileşim kaçınılmazdır. Benzer bir örnek ise, ışığın en ufak bir çatlaktan bile içeriye sızabilme kabiliyetidir. Düşünce tarzımızı ve bakış açımızı minik bir gayretle değiştirdiğimizde bile, oluşan çatlaklardan ışık içeriye süzülür ve artık karanlık aynı karanlık değildir…

Çok sevdiğim bir sözü de paylaşmadan edemeyeceğim;

“Bütün renkler aynı hızda kirleniyordu,

birinciliği beyaza verdiler”

Dönüm noktaları genelde geriye dönüp baktığımızda kabullenemediğimiz ve değişime karşı direndiğimiz durumların sonunda o veya bu şekilde üstesinden geldiğimiz ve dersimizi başarıyla verdiğimiz bir ‘dönüşüm’ algısıdır.

“Görünen görünmeyenin tezahürüdür

Kendinize ve çevrenize güzel bakın.

Yazı ve araştırma @Emine Altındal

https://www.facebook.com/emine.altindall/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s